Tiskařský pop 1 dl

Neohodnoceno

Tiskařským popem (rezervou) tvoříme na plátně vzor. Nanáší se pomocí štětce, injekčí stříkačky nebo formy. Decilitr rezervy vystačí na pomalování či potištění asi 1 m plátna (šířky 132 cm). Při odběru většího množství Vám rezervu zašleme v jedné láhvi.

Kód: VM02
100 Kč / ks 82,64 Kč bez DPH
Tiskařský pop 1 dl
Neohodnoceno

Modrotiskové vzory si můžete vytvořit také sami dle vlastní fantazie, a to v pohodlí svého domova, klubovny či školní třídy. U nás si objednáte potřebné množství rezervy (tiskařského popu) a pro tisk připravené bavlněné plátno.

Tiskařská rezerva je směs různých chemikálií (její přesné složení je výrobním tajemstvím), při styku s pokožkou není nebezpečná, ale v každém případě je nutno vyhnout se kontaktu s očima či konzumaci. Na vzduchu houstne, ale je ředitelná vodou, před malováním je třeba vždy promíchat. Vydrží neomezeně dlouhou dobu, pouze ji dle potřeby rozředíte vodou.

Na látku ji nanesete za pomoci štětce, tiskátek, injekční stříkačky či jiných pomůcek, vždy na ta místa, kde chcete, aby vzor zůstal bílý. Důležité je nechat asi třícentimetrový volný okraj, abychom při barvení, kdy je látka zavěšována na ostré hřebíčky, nepoškodili vaše dílo. Vzor si případně můžete předkreslit tužkou, která při barvícím procesu zmizí. Pracujte na omyvatelném povrchu, případně pracovní stůl pokryjte plátnem. Nikdy ne papírem!

Při práci je lepší používat ochranný oděv. Pokud přesto dojde k potřísnění vašich šatů, ihned je vyperte. Pomůcky, kterými nanášíte pop na plátno, po ukončení práce vždy vymyjte vodou.

Krycí látku necháte zaschnout do druhého dne a plátno zašlete do naší dílny k zabarvení. Dbejte, prosím, na to, aby se rezerva při skládání látky nepoškodila. Žádáme Vás také, abyste vzory tvořili na větším kuse plátna délky alespoň jednoho metru, nebo pokud budete mít menší kousky, abyste je sešili k sobě až do délky 13 metrů. Velmi nám tím pomůžete. Nesešité kousky za mírný příplatek sešijeme sami. Hotový modrotisk Vám zašleme zpět. Přejeme příjemnou zábavu při tvůrčí práci a spoustu dobrých nápadů :)