Alena Macmillan

Impulzem pro modrotiskovou tvorbu Aleny Macmillan, německé návrhářky českého původu, byl nedostatek zboží v pražských obchodech důstojně reprezentujících české kulturní bohatství. Právě v jedinečných modrotiskových motivech a ruční práci vidí Alena Pergler národní poklad, na který chce svou prací upozornit a dostatečně jej docenit také po finanční stránce. Tak se vyvinula spolupráce se strážnickou a olešnickou modrotiskovou dílnou. Návrhářka svou činnost postupně rozšířila také na rakouský a německý modrotisk a na ruční potiskování textilií obecně (pozitivní i negativní). Chce tak podporou evropského kulturního dědictví bojovat proti globalizaci.

Své výrobky nabízí pod obchodní značkou Dillans a zaměřuje se na dámské oděvy, oděvní a interiérové doplňky, svůj sortiment by chtěla rozšířit také o dětské zboží.

www.dillians-blaudruck.de

Foto: Alena Macmillan

Gabriela Dobišová

Vizážistka a návrhářka Gabriela Dobišová se tvůrčí činnosti věnuje od mala. Po ukončení studia Střední průmyslové školy oděvní v Prostějově, kde se seznámila se základy návrhářství, získala orientaci v módních trendech a kompletní praktické znalosti v oblasti zhotovování oděvů, absolvovala v Olomouci rekvalifikační kurz Vizážistika a barvová typologie.

Věnuje se navrhování a následné realizaci svatebních a společenských šatů podle konkrétních přání zákaznic a kompletní vizážistice (obnáší individuální poradenství ohledně vhodného kombinování barev, střihu a barvy vlasů, líčení a výběru oblečení i oděvních doplňků pro konkrétní zákaznici).

Zachycené společenské šaty kombinují tradiční vzor s moderním střihem, ukazují, že do slušivého modrotisku se i ve svátečních chvílích může obléknout každá z nás.

www.krasaslusi.cz, www.fler.cz/krasaslusi, facebook

Šití: zaměstnanci firmy Arimo

Líčení: Gabriela Dobišová

Foto: Vojtěch Berčík

Fotogalerie

Záznamy: 1 - 5 ze 7
1 | 2 >>

Linda Unsworth

Linda Unsworth je Češka žijící ve Walesu se zájmem o tradiční řemeslnou výrobu a její zachování pro příští generace. Ve své vlastní tvorbě se ráda vrací ke svým kořenům a v tradičním českém modrotisku našla inspiraci k výrobě textilních bytových doplňků a dárkových předmětů.

www.pampeliska.co.uk

Foto: Linda Unsworth

Fotogalerie

Záznamy: 1 - 5 ze 10
1 | 2 >>

Michaela Kouřilová

Michaela Kouřilová se ve svém volném čase věnuje tvůrčí práci, k níž patří také sešívání různých kousků zajímaných látek. Často voleným materiálem je právě modrotisk. Technikou patchworku vytvořila prostírku a dva povlaky na polštář. Přední strana ukazuje pestrost modrotiskových vzorů, zadní dává vyniknout motivu jedinému.

Foto: Michaela Kouřilová

Fotogalerie

Záznamy: 6 - 7 ze 7
<< 1 | 2